Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Omalizumab do leczenia przewlekłej idiopatycznej lub spontanicznej pokrzywki AD 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Badania fazy 2 wykazały także zmniejszenie UAS i UAS7 podczas pierwszego tygodnia leczenia omalizumabem. 20,21 Czas trwania supresji w cotygodniowym stopniu nasilenia swędzenia po 12. tygodniu był większy u pacjentów otrzymujących wyższe dawki (150 mg i 300 mg) omalizumabu. W trakcie badania nie obserwowano ponownego zwiększenia objawów w stosunku do wartości wyjściowej po przerwaniu podawania omalizumabu. Jednak możliwe jest, że niektóre objawy u pacjentów podczas obserwacji mogły pozostawać pod lepszą kontrolą, ponieważ w tym czasie można było zażywać dodatkowe H -antyhistaminę. W grupie placebo, po początkowym niewielkim zmniejszeniu średniej tygodniowej oceny nasilenia świądu w ciągu pierwszych kilku tygodni, wyniki pozostały niezmienione przez pozostałą część okresu badania. Obserwacja, że objawy stopniowo nawracają po odstawieniu (co pokazuje wzrost średniej oceny stopnia swędzenia i wyniki dla liczby uli po 12 tygodniu) sugeruje, że omalizumab podawany w trzech dawkach w odstępach 4-tygodniowych zasadniczo nie modyfikuje podstawowego proces chorobowy w tej populacji w tym okresie czasu (ryc. 2).
Mechanizm działania omalizumabu w celu poprawy pokrzywki nie został w pełni wyjaśniony. Doniesiono, że pacjenci z czynną przewlekłą pokrzywką idiopatyczną mają nieprawidłową funkcję bazofili, w tym supresję szlaku receptora IgE o wysokim powinowactwie (Fc.RI) (związaną ze zmienioną ekspresją fosfatazy inherentnej zawierającej homologię 2 z Src 2), podstawienie krwi i rekrutację bazofile do miejsc zmiany skórnej.12 U pacjentów z przewlekłą pokrzywką idiopatyczną w remisji, podstawa krwi i stłumiona funkcja Fc.RI powracają do normy. W poprzednich badaniach wykazano, że wiązanie krążącego IgE przez omalizumab prowadzi do zmniejszenia liczby wolnych IgE w ciągu kilku godzin po podaniu i regulacji w dół Fc.RI na bazofilach we krwi w ciągu 2 tygodni; w komórkach tucznych redukcja ekspresji Fc.RI i degranulacja występuje zwykle po 8 tygodniach. 1, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 30, 189-220. Badanie to nie zostało zaprojektowane w celu dalszego wyjaśnienia mechanizmu działania omalizumabu u pacjentów z przewlekłą pokrzywką idiopatyczną.
Podsumowując, w pierwszych 12 tygodniach naszego badania omalizumab w dawkach 150 mg i 300 mg znacząco poprawił wyniki zgłaszane przez pacjentów z przewlekłą pokrzywką idiopatyczną, którzy pozostawali symptomatyczni pomimo stosowania zatwierdzonych dawek H -blokerów. Liczba leczonych pacjentów była zbyt mała, aby wyciągnąć ostateczne wnioski dotyczące bezpieczeństwa, ale poważne działania niepożądane występowały częściej w grupie leczonej najwyższą dawką omalizumabu. Konieczna jest dalsza praca, aby dokładnie określić rolę omalizumabu w leczeniu przewlekłej pokrzywki idiopatycznej lub spontanicznej.
[podobne: wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie, ból podbrzusza wzdęcia, laryngolog wrocław ]
[przypisy: antybiotyki spis alfabetyczny, okulista mińsk mazowiecki, znany lekarz umów wizytę ]

Tags: , ,

No Responses to “Omalizumab do leczenia przewlekłej idiopatycznej lub spontanicznej pokrzywki AD 9”

 1. Julian Says:

  wielu Polaków decyduje się wyjechać do Czech na operację zaćmy

 2. Guillotine Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dentofobia leki[...]

 3. Nikodem Says:

  leczenie raka jądra polega na jego usunięciu

 4. Dorota Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: protetyka bielsko biała[...]

 5. Adrianna Says:

  Polecono mi fototerapię

Powiązane tematy z artykułem: antybiotyki spis alfabetyczny okulista mińsk mazowiecki znany lekarz umów wizytę