Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Zanieczyszczenie ołowiu w krzemie – Abject nie chroni zdrowia publicznego

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Niebezpieczeństwa związane z ołowiem są znane od tysiącleci. W reklamie pierwszego wieku Dioscorides zaobserwował w swojej De Materia Medica, że ołowiu sprawia, że umysł ustąpić. Pierwsza przemysłowa higiena przejdzie w koloniach, w 1723, zabronione użycie ołowiu w aparacie używanym do destylacji rumu, ponieważ Mocne trunki i alkohole, które są destylowane przez ołowiane głowy lub rury, są oceniane na podstawie dobrych podstaw, aby wydawały się nieprzyjemne i bolesne . Ostatnio duże ilości ołowiu zostały wykorzystane do zwiększenia liczby oktanowej benzyny i poprawy wydajności farby. Trudno byłoby zaprojektować lepszą strategię maksymalizacji ekspozycji populacji na truciznę niż jej emitowanie przez wszechobecne źródło mobilne i wyrównywanie powierzchni mieszkań z nim. Drastyczna redukcja w ciągu ostatnich 40 lat w zakresie poziomu ołowiu we krwi w populacji amerykańskiej jest słusznie uważana za jedną z głównych sukcesów w dziedzinie zdrowia publicznego. Osiągnięto to w dużej mierze poprzez stopniowe zmniejszanie ilości ołowiu jako dodatku do benzyny i ograniczanie ilości ołowiu dopuszczalnego w farbie. Jednocześnie, ze względu na możliwości badawcze stworzone przez zmniejszenie ekspozycji ludności, konsensusowy pogląd na to, jak dużo ołowiu jest za dużo również ewoluował. Obecnie ustalono, że nie ma bezpiecznego poziomu ołowiu, szczególnie dla dzieci. Referencyjne stężenie ołowiu we krwi u dzieci określone przez Centers for Disease Control and Prevention, 5 .g na decylitr, ma sens tylko dla stratyfikacji ryzyka.
Woda nie otrzymuje tak dużej uwagi jak farba jako droga narażenia na ołów, ale użycie ołowiu w systemach dystrybucji wody pochodzi od Rzymian. W rzeczywistości nasze słowo hydraulika wywodzi się z łaciny oznaczającej ołów, a zatrucie ołowiem jest często nazywane plumbizmem . Niedawny odcinek w Flint w stanie Michigan spowodował, że kwestia ołowiu w wodzie trafiła do publicznej wiadomości.
W 2014 r., Jako środek oszczędnościowy, miasto zaczęło pobierać wodę z rzeki Flint zamiast z jeziora Huron. Procedury kontroli korozji wymagane przez Zasady Ołowiu i Miedzi Agencji Ochrony Środowiska1 zostały z jakiegoś powodu przerwane. Co gorsza, dodanie chlorku żelazowego w celu zmniejszenia tworzenia trihalometanów z materii organicznej zwiększyło korozyjność wody w rzece Flint. Woda docierająca do konsumentów była zatem 19 razy bardziej korozyjna niż wtedy, gdy źródłem było jezioro Huron. Im bardziej korozyjna woda, tym łatwiej rozpuszcza metale, takie jak ołów. Więc koncentracja ołowiu w wodzie Flinta zaczęła wzrastać. W sześciu z dziewięciu oddziałów miejskich woda w 20 do 32% domów miała koncentrację ołowiu powyżej 15 .g na litr, stężenie, które uruchamia działania naprawcze w ramach zasady ołów i miedź . 90. percentyl wynosił 25 .g na litr, aw niektórych próbkach stężenie przekroczyło 1000 .g na litr (www.FlintWaterStudy.org).
Zanieczyszczenie to miało konsekwencje. Hanna-Attisha i in. odnotowano, że wśród dzieci w Flint częstość koncentracji ołowiu we krwi powyżej wartości referencyjnej 5 .g na decylitr wzrosła z 2,4% do 4,9% w latach 2013-2015. Największy wzrost z 4,0% do 10,6% wśród dzieci w dzielnicach najwyższe stężenia ołowiu w wodzie.
Dzieci są bardziej podatne na ołów niż osoby dorosłe ze względu na większą frakcjonowaną absorpcję połkniętego ołowiu i większe spożycie na podstawie masy ciała, a rozwój ośrodkowego układu nerwowego jest łatwo wykolejenie w sposób, który powoduje zaburzenia funkcji poznawczych i behawioralnych
[przypisy: metamina, dyżury aptek żywiec, pirymetamina ]
[hasła pokrewne: okulista warszawa nfz, zawał nerki, zgorzel wilgotna ]

Tags: , ,

No Responses to “Zanieczyszczenie ołowiu w krzemie – Abject nie chroni zdrowia publicznego”

 1. Tymoteusz Says:

  [..] Cytowany fragment: trenbolone[...]

 2. Nataniel Says:

  O zastrzykach nawet nie myślę

 3. Bartosz Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Diabetolog kraków[...]

 4. Aleks Says:

  Dlatego chyba wolę nawet się nie diagnozować

 5. Olivier Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu ból głowy[...]

 6. Seweryn Says:

  Mam obsesję punkcie potworności jaką jest tętniak mózgu.

Powiązane tematy z artykułem: okulista warszawa nfz zawał nerki zgorzel wilgotna