Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Zanieczyszczenie ołowiu w krzemie – Abject nie chroni zdrowia publicznego cd

Posted in Uncategorized  by admin
December 6th, 2018

Wyobraźmy sobie, co można by osiągnąć dla mieszkańców Flint, gdyby fundusze, które teraz będą potrzebne do naprawy szkód i procesów sądowych, mogłyby zamiast tego zostać wykorzystane do realizacji celów, takich jak poprawa szkół, opuszczanie domów lub finansowanie programów zapewniających pracę szkolenie, wczesna edukacja lub leczenie i zapobieganie nadużywaniu substancji lub przemoc w rodzinie. Inne możliwe do przewidzenia koszty obejmują nadzór rozwojowy i leczenie tysięcy dotkniętych chorobą dzieci. W nadchodzących latach rodzice będą bez wątpienia zastanawiać się, z niepokojem, a nawet poczuciem winy, czy ich postępy w rozwoju dziecka wynikają z tego epizodu. Należy zauważyć, że zanieczyszczenie krzemieniami nigdy nie zostałoby ujawnione, gdyby obywatele nie upierali się w działaniach na rzecz zmuszenia lokalnych, stanowych i federalnych urzędników do podjęcia działań. Nie jest tak, jak powinna działać ochrona zdrowia publicznego, a kryzys wydaje się odzwierciedlać niepowodzenia na każdym szczeblu rządowym. W 1969 r. Obrońca środowiska, René Dubos, ostrzegł, że problem zatrucia ołowiem jest tak dobrze zdefiniowany, tak zgrabnie opakowany, o znanych przyczynach i lekach, że jeśli nie wyeliminujemy tej społecznej przestępczości, nasze społeczeństwo zasługuje na wszystkie katastrofy, zostały na to spodziewane. 5 Musimy jeszcze w pełni zareagować na przestrogę Dubosa.
Posiadamy wiedzę niezbędną do naprawienia tej przestępczości społecznej. Wiemy, gdzie jest ołów, jak ludzie są narażeni i jak to szkodzi zdrowiu. To, czego nam brakuje, to wola polityczna, by robić to, co powinno być zrobione.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 10 lutego 2016 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Departamentów Neurologii i Psychiatrii, Bostońskiego Szpitala Dziecięcego i Harvard Medical School oraz Departamentu Zdrowia Środowiskowego Harvard TH Chan School of Public Health – wszystko w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Przepisy krajowe dotyczące wody pitnej dla ołowiu i miedzi: krótkoterminowe rewizje regulacyjne i wyjaśnienia. Rejestr federalny. 10 października 2007 r. (Https://www.federalregister.gov/articles/2007/10/10/E7-19432/national-primary-drinking-water-regulations-for-lead-and-copper-short-term-regulatory -revisions-i-clarifications).

2. Hanna-Attisha M, LaChance J, Sadler RC, Champney Schnepp A. Podniesiony poziom ołowiu we krwi u dzieci związanych z kryzysem wody pitnej w firmie Flint: analiza przestrzenna ryzyka i reakcja na zdrowie publiczne. Am J Public Health 2016; 106: 283-290
Crossref Web of Science Medline
3. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. Opinia naukowa na temat ołowiu w żywności. EFSA 2010; 8: 1570-1570 (http://www.efsa.europa.eu/sites/default/files/scientific_output/files/main_documents/1570.pdf).

4. Zatruwana woda. Ten Flinty smak. Economist 2016; 418 (): 23-23.

5. Oberle MW. Zatrucie ołowiem: możliwa do uniknięcia choroba wieku dziecięcego w slumsach. Science 1969; 165: 991-992
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (37)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (5)
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z dr David Bellinger o zanieczyszczeniu ołowiem w Flint w stanie Michigan oraz brak woli politycznej do ochrony zdrowia publicznego. (10:20) Pobierz
[przypisy: laryngolog wrocław, promazyna, wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie ]
[patrz też: przeglądarka skierowania na leczenie uzdrowiskowe, pediatra na telefon katowice, laryngolog bez skierowania ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: laryngolog bez skierowania pediatra na telefon katowice przeglądarka skierowania na leczenie uzdrowiskowe