Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Zanieczyszczenie ołowiu w krzemie – Abject nie chroni zdrowia publicznego ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Gdy stężenia ołowiu w wodzie są wysokie, dzieci spożywające odtworzoną formułę są narażone na szczególne ryzyko. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności szacuje, że przyjmowanie ołowiu przez niemowlę w diecie waha się od 0,2 do 0,9 .g na kilogram masy ciała na dzień, tak więc 5 kg niemowlęcia zazwyczaj przyjmuje około 2,5 .g dziennie3. Jeśli jednak niemowlę zużywa litr wody na dzień o stężeniu ołowiu 25 .g na litr, spożycie 25 .g ołowiu byłoby 10 razy większe dzień po dniu. Ołów zanieczyszczenia wody pitnej stanowi szczególne wyzwanie dla zdrowia publicznego, ponieważ rzadko pochodzi z wody źródłowej. Problem występuje zazwyczaj w pobliżu punktu poboru, w przewodach ołowiowych łączących dom z rurami wodociągowymi lub ołowiowymi, lutowiem ołowiowym lub okuciami z mosiądzu ołowiowego w domu. Zanieczyszczenie na dużą skalę występuje na ogół wtedy, gdy wprowadzane są zmiany w protokołach uzdatniania wody, bez uwzględnienia wpływu tych zmian na ilość ołowiu, która będzie ługować z tych materiałów. Dziesięć lat temu w Waszyngtonie zmiana ze stosowania wolnego chloru na chloraminę w celu zmniejszenia ilości produktów ubocznych dezynfekcji spowodowała taki problem, a skażenie wody w ostatnim czasie miało miejsce w niektórych nowych mieszkaniach w Hongkongu, ponieważ wbrew kodeksowi, hydraulicy używał lutowanego ołowiu.
Ciężar zatrucia ołowiem w dzieciach zawsze ma największy wpływ na populację politycznie i ekonomicznie pozbawioną praw wyborczych. W Flint, 4 na 10 rodzin żyje poniżej granicy ubóstwa, bezrobocie jest wysokie, a większość populacji jest czarna. Zasadniczo dzieci znajdujące się w niekorzystnej sytuacji są narażone na większą ilość ołowiu niż ich zamożniejsze odpowiedniki, ponieważ są bardziej narażone na życie w domach w złym stanie technicznym, w których wciąż znajduje się niszcząca farba ołowiowa, aby mieszkać w dzielnicach miejskich o większej koncentracji brudu i pyłu z ruchu drogowego i działalności przemysłowej i mieć niedobory żywieniowe, które zwiększają wchłanianie ołowiu. Zwiększone stężenie ołowiu w wodzie zwiększa zatem ekspozycję w tle, która już jest wysoka. Rzeczywiście, Hanna-Attisha i in. wykazali, że nawet przed rozpoczęciem skażenia wody częstość stężeń ołowiu we krwi powyżej 5 .g na decylitr była ponad trzy razy wyższa u dzieci w Flint, niż wśród dzieci w sąsiednich gminach.2 Gdy Flint był bardziej zamożny, jest mało prawdopodobne, że zanieczyszczenie trwają 18 miesięcy po tym, jak obywatele po raz pierwszy zgłosili skargi dotyczące jakości wody.
Czynnikiem instytucjonalnym, który prawdopodobnie przyczynił się do kryzysu, jest to, że Flint był w upadłości z powodu poważnych trudności finansowych. Decyzja o zmianie dostawcy wody została podjęta przez wyznaczonego przez państwo menedżera ds. Nagłych wypadków, a nie lokalnych urzędników, którzy mogliby być lepiej przygotowani do podjęcia decyzji odzwierciedlającej troskę o zdrowie publiczne i zyski. Chociaż koszty naprawy infrastruktury wodnej Flinta są niepewne, szacuje się, że sięgają one nawet 1,5 miliarda dolarów. Koszt zmniejszenia korozyjności wody w rzece Flint w momencie zmiany byłby minimalny, może nawet 100 USD dziennie4 – co ponownie dowodzi, że zapobieganie jest zwykle tańsze niż leczenie i remediacja. Więcej pieniędzy zostanie wydanych na sądy, ponieważ złożono już wiele pozwów sądowych
[hasła pokrewne: propolis, USG piersi Łódź, prometazyna ]
[patrz też: bylica pylenie, rhizoma, chloniak hodgkina ]

Tags: , ,

No Responses to “Zanieczyszczenie ołowiu w krzemie – Abject nie chroni zdrowia publicznego ad”

 1. Dangle Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ortodoncja Kraków[...]

 2. Disco Potato Says:

  główną przyczyną nadciśnienia jest stan zapalny naczyń krwionośnych

 3. Mr. 44 Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do metanabol bałkan[...]

 4. Patrycja Says:

  Nie ma co się bać

Powiązane tematy z artykułem: bylica pylenie chloniak hodgkina rhizoma