Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Reforma polityki izolacyjnej – Utrzymywanie prezydenckiego wezwania do działania cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Szacunek i ludzkość są uniwersalne – zauważył zastępca naczelnika. Te koncepcje działają zarówno z obcokrajowcami, jak i Norwegami. Nie ma znaczenia, czy ci się to nie podoba. Zamiast tego powinieneś zapytać: Czy to działa. To połączenie badań naukowych ( działa ) z prawami człowieka ( szacunek i ludzkość ) ma kluczowe znaczenie dla norweskiego systemu sądownictwa karnego i medycyny. Uważamy, że niezbędne jest również przyspieszenie reformy amerykańskiego systemu sądownictwa karnego: skupienie się na prawach człowieka bez dowodów naukowych może nie sprostać krytycznym wyzwaniom zdrowotnym, gospodarczym i związanym z bezpieczeństwem publicznym, a rozwiązania oparte na dowodach naukowych, ale pozbawione praw człowieka ramy prawne nie zapewnią zasobów i osobistej agencji, której więźniowie wymagają, aby wydostać się z więzienia.
Norweskie podejście do odosobnienia nie jest doskonałe. Stosowanie przez Norwegię izolacji pretrialnej zostało słusznie skrytykowane, a niektóre norweskie więzienia – nielegalnie – używają izolatki za karę1. Ale system łączy dowody i współczucie bez narażania na szwank jego retrybucyjnej misji. Więźniowie w Norwegii doświadczają poważnej kary: ich wolność jest poważnie ograniczona, ich regularne życie jest zawieszone, a ich kontakt ze światem zewnętrznym jest ograniczony.
Społeczność medyczna może odpowiedzieć na niedawną akcję prezydenta Obamy w izolatce, kwestionując konsekwencje zdrowotne izolacji ponad 400 000 osób w naszych więzieniach i więzieniach każdego roku. Liderzy medyczni, naukowcy i praktycy mogą wykorzystać istniejące dowody, aby wesprzeć argumenty na rzecz reform i rozwinąć te argumenty poprzez literaturę akademicką, prasę świecką i dokumenty pozycji od stowarzyszeń medycznych. Konieczne są również nowe badania dotyczące konsekwencji zdrowotnych i kosztów związanych z odosobnieniem, które byłyby zgodne z celem Narodowego Instytutu Zdrowia w zakresie zmniejszania różnic w stanie zdrowia, które mają wpływ na zaniedbywane populacje.5
Rozważając wezwanie prezydenta, mamy możliwość spełnienia trzeciej zasady etyki lekarskiej Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego: lekarz będzie szanował prawo, a także uznaje odpowiedzialność za poszukiwanie zmian w tych wymogach, które są sprzeczne z najlepszym interesem pacjenta. 4 Możemy zacząć od wypowiedzenia się na temat znaczenia medycznego znacznego ograniczenia możliwości wykorzystania przez nasz kraj odosobnienia.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny, University of California, San Francisco, San Francisco.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Shalev S. Solitary: widok z Europy. Czy J Hum Rights 2015; 4: 143-165 (http://cjhr.ca/wp-content/uploads/2015/03/8.-4.1-Shalev.pdf).

2. Beck AJ. Korzystanie z restrykcyjnych warunków mieszkaniowych w więzieniach i aresztach USA, 2011-12. Waszyngton, DC: Departament Sprawiedliwości, Biuro Programów Sprawiedliwości, Biuro Statystyki Sprawiedliwości 23 października 2015 r. (Http://www.bjs.gov/index.cfm.ty=pbdetail&iid=5433).

3. Okresowe sprawozdanie specjalnego sprawozdawcy Rady Praw Człowieka w sprawie tortur i innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania lub karania, Juan E. Méndez. Nowy Jork: Rada Praw Człowieka ONZ. 5 sierpnia 2011 r. (Http://solitaryconfinement.org/uploads/SpecRapTortureAug2011.pdf).

4. American Medical Association. Zasady etyki medycznej. Poprawiony 2001 (http://www.ama-assn.org/ama/pub/physician-resources/medical-ethics/code-medical-ethics/principles-medical-ethics.page).

5. Ahalt C, Bolano M, Wang EA, Williams B. Stan finansowania badań przez National Institutes of Health na potrzeby badań w zakresie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Ann Intern Med 2015; 162: 345-352
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: prometazyna, mikrodermabrazja łódź, voluson ]
[podobne: antybiotyki spis alfabetyczny, okulista mińsk mazowiecki, znany lekarz umów wizytę ]

Tags: , ,

No Responses to “Reforma polityki izolacyjnej – Utrzymywanie prezydenckiego wezwania do działania cd”

 1. Lady Killer Says:

  Chyba bierzemy te same kapsułki

 2. Apolonia Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: usg 4d opole[...]

 3. Lena Says:

  Relacja marchewka kalorie to nie jest prosta sprawa

 4. Gracjan Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: tampony[...]

 5. Julia Says:

  Sugeruje poczytać o nietolerancji i alergiach

 6. Swerve Says:

  Article marked with the noticed of: sauna[...]

 7. Marbles Says:

  cierpiącym na przewlekłe bóle brzucha o nieustalonej przyczynie

Powiązane tematy z artykułem: antybiotyki spis alfabetyczny okulista mińsk mazowiecki znany lekarz umów wizytę