Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Partnerstwa, a nie Parachutists, dla Zika Research

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Kiedy dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oświadczył, że niedawno zgłoszone klastry małogłowia i innych zaburzeń neurologicznych stanowią awarię międzynarodową (PHEIC) w zakresie zdrowia publicznego, wezwała do zwiększenia badań nad ich przyczyną, w tym czy źródłem problemu jest wirus Zika.1 Deklaracja daje możliwość przyspieszenia tempa badań, aby szybciej znaleźć odpowiedź na niektóre ważne pytania. Może to nie tylko ułatwić gromadzenie wiedzy na temat związku między wirusem Zika i małogłowiem, ale także przyspieszyć badania nad nowszymi technologiami zwalczania komarów, które mogą mieć daleko idące skutki dla globalnego bezpieczeństwa zdrowotnego, wykraczającego poza kontrolowanie infekcji Zika. Ale aby skutecznie odpowiedzieć na te pytania badawcze i zmaksymalizować ich wkład w poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego, uważamy, że krytyczne jest prowadzenie badań wspólnie. Budowanie i wzmacnianie potencjału w zakresie zdrowia publicznego (częściowo poprzez wspólne badania) są kluczowe dla międzynarodowych przepisów zdrowotnych, międzynarodowej umowy wszystkich państw członkowskich WHO, mającej na celu wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego.
Jednak badania oparte na współpracy nie są podane. Wspólne badania kliniczne i szczepionki podczas ostatniej epidemii wirusa Ebola pomogły niektórym naukowcom z Afryki Zachodniej w doskonaleniu umiejętności i dostosowaniu ich do światowych standardów dobrych praktyk. Wiele laboratoriów i innych instalacji dostarczanych przez kraje będące donatorami podczas epidemii wirusa Ebola pozostaje w mocy i staje się celem pomocy rozwojowej ukierunkowanej na poprawę zdrowia publicznego. Generalnie jednak współpraca podczas tego kryzysu była nieoptymalna; w zbyt wielu przypadkach Afryka Zachodnia stała się placem zabaw dla badaczy rzekomo zawłaszczających i transportujących okazy i dane do ich domowych laboratoriów, czasami bez wiedzy i pozwolenia krajów, w których zostały zebrane. 2) Inicjatywa stworzenia skoordynowanej sieci biobanków i Platforma wymiany danych dla wirusa Ebola i innych pojawiających się czynników chorobotwórczych została uruchomiona przez Médecins sans Fronti.res (Lekarze bez Granic), ale dopiero okaże się, czy zostanie zaakceptowana przez społeczność badawczą i przyczyni się do zwiększenia wymiany danych i okazów.
Badania nad innymi niedawnymi epidemiami i sytuacjami kryzysowymi były również obarczone brakiem współpracy. Zastanów się nad obecnymi epidemiami zespołu oddechowego na Bliskim Wschodzie (MERS). Koronawirus, który wywołuje MERS został zidentyfikowany prawie 3 lata temu, a naukowcy sugerowali łącza transmisyjne do nietoperzy i wielbłądów, ale nadal nie wiadomo, w jaki sposób koronawirus MERS jest okresowo przekazywany ludziom z tych lub innych źródeł w naturze. Badania, które mogłyby pomóc w udzieleniu odpowiedzi na takie pytania, nie zostały jeszcze zakończone, a wyniki nie zostały podzielone w sposób, który mógłby prowadzić do podjęcia środków zapobiegawczych. W niektórych przypadkach naukowcy zabrali próbki z Bliskiego Wschodu, aby studiować w swoich własnych laboratoriach, tworząc nieporozumienia wśród badaczy i oskarżenia o publikowanie danych bez pozwolenia z kraju pochodzenia.
Praktyki te zostały pejoratywnie oznaczone jako spadochronowe badania: w pełni wyposażone zespoły badawcze z innych krajów przybywają na miejsce, gdzie potrzebne są badania, prowadzą badania niezależnie od innych, a następnie opuszczają
[patrz też: choroby genetyczne człowieka rodzaje, laryngolog wrocław, Upadłość transgraniczna ]
[więcej w: bylica pylenie, rhizoma, chloniak hodgkina ]

Tags: , ,

No Responses to “Partnerstwa, a nie Parachutists, dla Zika Research”

 1. Filip Says:

  [..] Cytowany fragment: wysiłkowe nietrzymanie moczu[...]

 2. Midnight Rambler Says:

  Co roku co innego pisza

 3. Toolmaker Says:

  [..] Cytowany fragment: pokrowce antyroztoczowe[...]

 4. Easy Sweep Says:

  Ja słyszałam i czytałam ksiazke Po co ten Jod

 5. Barbara Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do dermatologia estetyczna warszawa[...]

 6. Chuckles Says:

  nauka i medycyna jest potrzebna

Powiązane tematy z artykułem: bylica pylenie chloniak hodgkina rhizoma