Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Ochrona i rozszerzenie dostępu do kontroli urodzin

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Odkąd stało się legalne w Stanach Zjednoczonych pół wieku temu, kontrola urodzeń przyniosła ogromne korzyści kobietom i ich rodzinom – w rzeczywistości była rewolucyjna dla kobiet i społeczeństwa. Kiedy kobiety mają dostęp do kontroli urodzeń, mogą lepiej planować i rozplanować ciąże, co poprawia wyniki zdrowotne i poprawia ich życie i życie ich rodzin. Kontrola urodzin radykalnie poprawiła zdolność wszystkich kobiet do czynnego i godnego udziału w gospodarce amerykańskiej. Naukowcy przypisali historyczne 40-letnie niskie odsetki ciąż u nastolatek, co zwiększyło dostęp, szczególnie do wysoce skutecznych metod kontroli urodzeń1. Obecnie ataki polityczne przeciwko opiece zdrowotnej kobiet zagrażają dostępowi do krytycznych usług, które umożliwiają kobietom wybór i łatwo uzyskać metody kontroli urodzeń, które są dla nich najlepsze. Konieczne jest, abyśmy chronili i nadal rozszerzali dostęp do wszystkich form kontroli urodzeń. Planned Parenthood traktuje tę misję jako część szerokiego zaangażowania na rzecz zdrowia kobiet. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nasze partnerskie ośrodki zdrowia kwalifikują się jako podstawowi pracownicy służby zdrowia. Oznacza to, że inni podstawowi pracownicy służby zdrowia, którzy mogą być zalewani pacjentami wymagającymi innych usług podstawowej opieki zdrowotnej (takich jak diagnoza i leczenie ostrych lub przewlekłych chorób), mogą współpracować z partnerem Planned Parenthood w celu dostarczania zintegrowanych profilaktycznych usług opieki zdrowotnej, takich jak antykoncepcja. oraz oceny ryzyka i egzaminy dla kobiet w dobrej wierze.
Podobnie jak wielu innych kobiet świadczących usługi opieki zdrowotnej, staramy się, aby wszystkie formy kontroli urodzeń były dostępne dla kobiet i popierać innowacyjne sposoby na poszerzenie dostępu. Poprzez zwiększenie dostępu do wszystkich form kontroli urodzeń, w tym wkładek domacicznych (IUD) i implantów hormonalnych, umożliwiamy kobietom wybór metod, które najlepiej sprawdzają się w ich ciałach i stylu życia. Wiemy, że gdy kobieta jest zadowolona ze swojej metody kontroli urodzeń, jest bardziej prawdopodobne, że użyje jej konsekwentnie, co zmniejszy jej szanse na niezamierzoną ciążę. Z drugiej strony, zdajemy sobie sprawę, że żadna metoda nie służy kobiecie przez całe jej życie reprodukcyjne i że każda kobieta powinna być w stanie łatwo zmienić swoją metodę, gdy jej obecna metoda nie działa dla niej.
Chociaż kontrola urodzeń jest podstawową i niezbędną opieką zdrowotną dla kobiet, może być kosztowna – a koszt może stanowić istotną barierę dostępu do preferowanej przez kobietę metody. Programy finansowane ze środków publicznych, takie jak Medicaid, w połączeniu z zasiłkiem antykoncepcyjnym zawartym w ustawie o przystępnej cenie (ACA) pomogły obniżyć koszty dla kobiet i znacznie zwiększyły dostęp niektórych kobiet do wszystkich form kontroli urodzeń – w tym wysoce skuteczne metody, takie jak: jako IUD i implanty. Te długo działające odwracalne środki antykoncepcyjne (LARC) okazały się najskuteczniejsze w zmniejszaniu częstości niezamierzonej ciąży, a gdy bariery kosztowe i dostępowe są znacznie zmniejszone, coraz więcej kobiet wybiera LARC. Drastyczny wzrost wykorzystania LARC w ostatnim dziesięcioleciu2 zbiegał się, jak pokazują Finer i Zolna w tym wydaniu czasopisma (strony 843-852), ze spadkiem częstości niezamierzonej ciąży we wszystkich segmentach populacji, w tym kobiet o niskich dochodach i nastolatki.
Kluczowym krokiem było wymaganie ACA, aby ubezpieczyciele zdrowotni objęli opiekę prewencyjną kobiet bez ponoszenia kosztów z kieszeni
[więcej w: choroby genetyczne człowieka rodzaje, propolis, ekrany bezszwowe ]
[więcej w: dialab wyniki, przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe katowice, chemoembolizacja ]

Tags: , ,

No Responses to “Ochrona i rozszerzenie dostępu do kontroli urodzin”

 1. Gas Man Says:

  Medycyna sryna…

 2. Knuckles Says:

  Article marked with the noticed of: apteczka[...]

 3. Gabriel Says:

  Oczywiście poszłam po drugą opinię, żeby potwierdzić pierwszą

 4. Drugstore Cowboy Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: akcesoria dla niepełnosprawnych[...]

 5. Voluntary Says:

  przy biegunkach i ogolnie problemach z jelitami sprawdza sie intesta

Powiązane tematy z artykułem: chemoembolizacja dialab wyniki przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe katowice