Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Ochrona i rozszerzenie dostępu do kontroli urodzin ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Włączenie kontroli antykoncepcyjnej jako usługi profilaktycznej zwiększyło dostęp – bez ponoszenia kosztów przez pacjenta – do pełnego zakresu metod kontroli urodzeń zatwierdzonych przez Food and Drug Administration. Dzięki tej korzyści ponad 55 milionów kobiet ma teraz dostęp do kontroli urodzeń bez pieniędzy, co zaoszczędziło 1,4 miliarda dolarów tylko w pierwszym roku. ACA przyczyniła się również do utworzenia rynków ubezpieczeń zdrowotnych w całym kraju i ekspansji Medicaid w 32 stanach, co czyni ubezpieczenie zdrowotne bardziej dostępnym, a kontrola urodzeń jest bardziej dostępna dla milionów Amerykanów. Jednak kobiety o niskich dochodach w dalszym ciągu w nieproporcjonalny sposób odczuwają ograniczone informacje i dostęp do metod ich wyboru. Planowane rodzicielstwo nadal popierało reformy opieki zdrowotnej i programy finansowane ze środków publicznych, które wspierają zwiększenie dostępu kobiet do wszystkich form kontroli urodzeń.
Niestety, upolitycznione ataki na opiekę zdrowotną kobiet grożą podważeniem dotychczasowych postępów. Widzieliśmy bezprecedensową liczbę ataków federalnych i stanowych na zdrowie kobiet w ubiegłym roku, w tym dziewięć głosowań w Kongresie dotyczących zaprzestania wypłacania Planned Parenthood za opiekę udzielaną pacjentom, którzy polegają na programach zdrowia publicznego.
Politycy o skrajnych poglądach na zdrowie reprodukcyjne próbują zmniejszyć publiczne finansowanie usług planowania rodziny za pomocą programów takich jak Medicaid i tytuł X, które mają kluczowe znaczenie w obniżaniu kosztów i zwiększaniu dostępu dla kobiet o niskich dochodach do metody kontroli urodzeń ich rodzin. wybór. W rzeczywistości, kobiety, które odwiedzają pracownika służby zdrowia otrzymującego państwowe finansowanie rodziny Medicaid, mają dostęp do szerokiej gamy metod i prawie dwukrotnie częściej wybierają wysoce skuteczne formy kontroli urodzeń, niż kobiety odwiedzające podobnych dostawców, którzy nie otrzymują takie fundusze5. Kiedy fundusze te są zagrożone, dostęp kobiet do pełnego zakresu metod kontroli urodzeń jest ograniczony, a ich ryzyko niezamierzonej ciąży jest podwyższone.
Widzieliśmy rzeczywiste konsekwencje ograniczonego dostępu do antykoncepcji w Teksasie, gdzie w styczniu 2013 r. Ośrodki zdrowia Planned Parenthood zostały wybrane do wycięcia z publicznego programu planowania rodziny. Wystąpiło zmniejszenie zarówno stosowania LARC, jak i kontynuacji wstrzykiwanej antykoncepcji. W tym samym okresie, jak Stevenson i in. w tym wydaniu czasopisma (strony 853-860), zwiększyła się liczba urodzeń. Pomimo powszechności złych wyników zdrowotnych i pomimo publicznego poparcia dla zwiększonego dostępu do antykoncepcji, niektórzy politycy nadal promują polityczne programy, które ostatecznie ograniczają kobietom podejmowanie własnych decyzji dotyczących kontroli urodzeń, ich życia i ich rodzin.
Te nowe badania pokazują niepokojący obraz rzeczywistych konsekwencji dla kobiet, gdy politycy blokują dostęp do opieki nad planowaniem rodziny. Texas jest ostrzeżeniem dla polityków w innych stanach, którzy są zainteresowani opieką zdrowotną w Planned Parenthood. Wiele osób wielokrotnie twierdziło, że pacjenci z planowanym rodzicielstwem mogą po prostu udać się do innych placówek opieki zdrowotnej, ale tak nie jest. Zamiast tego kobiety są pozostawione na zimno.
Kontrola urodzin jest dziś łatwiej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej, a ostatnie spadki niezamierzonej ciąży są zachęcające
[patrz też: difenhydramina, ekrany bezszwowe, laryngolog wrocław ]
[patrz też: okulista warszawa nfz, zawał nerki, zgorzel wilgotna ]

Tags: , ,

No Responses to “Ochrona i rozszerzenie dostępu do kontroli urodzin ad”

 1. Mr. Thanksgiving Says:

  Ból podbrzusza i swędzenie odbytu

 2. Eryk Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do zdjęcie panoramiczne gliwice[...]

 3. Ksawery Says:

  Polecam serdecznie wszystkim lekarzom, zwłaszcza klinicystom

 4. Marika Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do przepuklina[...]

 5. Nadia Says:

  U mnie szybko udalo sie wrocic do normalnego funkcjonowania

Powiązane tematy z artykułem: okulista warszawa nfz zawał nerki zgorzel wilgotna