Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Leczenie

Posted in Uncategorized  by admin
September 25th, 2018

Leczenie polega na okresowych dożylnych wstrzykiwaniach 5-10 ml 1% wirnika wymiotnego (żartarus stibiatus). Lek wstrzykuje się co drugi dzień przez miesiąc. Długość odstępów między okresami stosowania tego leku zależy od przebiegu choroby. Prócz tego leczy się zapalenie dróg moczowych oraz stosuje się leczenie objawowe.
NOWOTWORY NEREK (NEOPLASMATA RENUM) Nowotwory nerek mogą być pierwotne i wtórne, łagodne i złośliwe. Nowotwory nerek łagodne Z nowotworów łagodnych spostrzega się w nerkach tłuszczaki (lipoma), włókniaki (fibroma), włókniak o-tłuszczaki (fib1olipoma), śluzako-tłuszczaki (myxolipoma), naczyniaki (angioma), gruczolaki (adenoma) i mięśniaki (myoma). Nowotwory te zdarzają się rzadko mogą tworzyć duże guzy i nie mają większego znaczenia klinicznego. Rozpoznaje się je jako guz nerki na podstawie własności, właściwych guzom tego narządu. Częstsza jest torbielkowatość nerek.
Torbielkowatość nerek (Cystoma renum multiloculare v. deqeneraiio polycystica renum) Określenie. Torbielkowatość nerek jest chorobą polegającą na przeistoczeniu się nerek w twór składający się z licznych torbieli, prze- grodzonych tkanką łączną z resztkami miąższu nerkowego, nieraz prze- rosłego. o częstości tobielkowatości nerek poucza statystyka Zakładu Anatomii Patologicznej Uniwersytetu Warszawskiego: w ciągu 5 lat sekcjonowano 17 przypadków tej choroby, co stanowi 0,3% wszystkich sekcji wykonanych w tym okresie (Arkadiusz Stańczyk). W 12 z tych przypadków zwyrodnienie torbielkowate dotyczyło obu nerek, w pięciu zaś tylko jednej. Anatomia patologiczna. Nerka torbielkowata przedstawia duży guz kształtu groniastego, zależnie od licznych, przeświecających wypukleń powierzchni. Torbiele zawierają płyn wodnisty lub kleisty, o oddziaływaniu zasadowym lub obojętnym. W płynie tym można stwierdzić krwinki białe i czerwone, nabłonki złuszczone, zwyrodniałe, cholesterol, tłuszcz, miazgę, bardzo rzadko także składniki moczu. Wywód chorobowy. W sprawie patogenezy torbielkowatości nerek nie osiągnięto dotychczas zgodności poglądów. Jedni, między innymi Hornoioeki, utrzymują, że jest to przeważnie zboczenie wrodzone, któremu towarzyszą nieraz inne wady rozwojowe, zwłaszcza torbielkowatość wątroby. Uzasadnia się to zapatrywanie między innymi tym, że torbielkowatość nerek bywa często chorobą rodzinną. Wielu autorów oświadcza się za przyrodą nowotworową choroby. Inni sądzą, że czynnikiem przyczynowym może być sprawa zapalna w nerkach utrudniająca w nich przepływ moczu. Objawy. Torbielkowatość nerek przebiega nieraz bez dolegliwości. Jako przykład można wspomnieć o chorobie króla Stefana Batorego, który według dochodzeń historyczno-lekarskich Ciechanowskiego, Tempki, Waltera i Szumowskiego zmarł prawdopodobnie wskutek torbielkowatości nerek, długi czas bezobjawowej, Duże guzy mogą wywoływać tępe bóle w okolicy lędźwiowej. [hasła pokrewne: ból podbrzusza wzdęcia, kardiolog Wrocław, USG piersi Łódź ]
[przypisy: co brać po kreatynie, przeszczep dziąsła cennik, badania fsh cena ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: badania fsh cena co brać po kreatynie przeszczep dziąsła cennik