Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Kiedy zderzają się nowe systemy płatności Medicare

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Od 2012 roku Centrum Medicare i Medicaid Services (CMS) wprowadziło kilkanaście nowych modeli płatności Medicare. Większość z nich pochodzi z Centrum Medicare i Medicaid Innovation (CMMI), których strategia polega na uruchamianiu różnych inicjatyw, ich szybkiej ocenie i rozszerzaniu tych, które redukują wydatki bez szkody dla jakości opieki.1 Odpowiedzialne organizacje opiekuńcze (ACO), powiązane pakiety i modele domów opieki medycznej skupione na pacjencie stanowią obecnie większość wydatków na te inicjatywy, z których wiele szybko rośnie. Do 2016 roku 8,9 miliona seniorów zostało przypisanych do programów typu Medicare Shared Savings, Pioneer lub ACO następnej generacji, co stanowi około 85 miliardów dolarów w wydatkach części A i części B.
W październiku 2015 r. CMS ogłosiła, że 415 szpitali dla osób z ostrymi szpiegami, 305 grup lekarzy i 723 wykwalifikowanych ośrodków pielęgniarskich weszło w inicjatywę Powiązane płatności za udoskonalenie opieki (BPCI) z programem Medicare, w ramach której mogą wybrać płatność w pakiecie za cenę do 48 epizody kliniczne. Większość uczestników dołączyła do modelu 2, którego pakiety zaczynają się od hospitalizacji i obejmują wszystkie powiązane usługi przez okres do 90 dni po wypisaniu ze szpitala lub model 3, którego pakiety zaczynają się od przyjęcia do ośrodka opieki pogotowia lub domowej opieki zdrowotnej. Łączne wydatki BPCI najprawdopodobniej przekraczają 10 miliardów dolarów rocznie. Obowiązkowy program płatności pakietowej Medicare na łączną wymianę stawów rozpoczął się w kwietniu i będzie wynosił od 2,5 mld USD do 3 mld USD rocznie.
W marcu CMS ogłosił, że osiągnął cel, jakim jest przesunięcie 30% płatności Medicare na alternatywne modele płatności (APM) do 2016 r. Musi szybko rozszerzyć te inicjatywy, aby osiągnąć cel 2018, jakim jest 50% płatności w APM.
Nadchodzi więcej modeli płatności. Program Medicare Access i CHIP [Children s Health Insurance Program] Reauthorization Act (MACRA) z 2015 roku zmieni sposób, w jaki Medicare płaci lekarzom rozpoczynającym się w 2019 roku. Tworzy ścieżkę APM dla lekarzy, którzy otrzymują wysoką część swoich płatności w części B za pośrednictwem zatwierdzonych APM – zaczynając od 25% w 2019 r. I wzrośnie do 75% w 2023 r. Lekarze na tym torze otrzymają roczne premie w wysokości 5% do 2024 r. – i unikną wymogów administracyjnych i niepewności związanych z nowym systemem motywacyjnym opartym na zasługach za opłatę za usługi Medicare. MACRA wzywa do opracowania nowych modeli płatności skupionych na lekarzu i powołuje komisję do przeglądu wniosków i wydawania zaleceń.
W miarę rozszerzania się CMS od pilotów do inicjatyw na dużą skalę, więcej pacjentów będzie traktowanych przez różnych dostawców uczestniczących w różnych modelach płatności. Takie nakładanie się modeli utrudnia ocenę wyników i powoduje zakłócenia finansowe, które mogą podważyć cele modeli. Bezpośrednim przykładem jest interakcja między podejściem ACO i płatnością pakietową.
W modelach płatności w pakiecie Medicare, szpitalach, grupach lekarzy lub podostrych opiekunach ponoszą finansowe ryzyko wydatków na odcinek w stosunku do ceny docelowej , która opiera się na ich historycznych wydatkach na odcinek, z rabatem 2 do 3%. W programach ACO Medicare organizacje są nagradzane lub karane na podstawie swoich całkowitych rocznych wydatków na populację przypisanych beneficjentów Medicare w porównaniu z historycznym wskaźnikiem wydatków
[przypisy: wniosek o leczenie odwykowe uzasadnienie, Upadłość transgraniczna, prometazyna ]
[więcej w: produkty niskowęglowodanowe tabela, kodeks pracy temperatura, całując się z językiem wymieniasz ]

Tags: , ,

No Responses to “Kiedy zderzają się nowe systemy płatności Medicare”

 1. Jeremi Says:

  Po raz pierwszy ktoś mówi, jak jest w rzeczywistości

 2. Karina Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do Leczenie żylaków Warszawa[...]

 3. Wheels Says:

  Pisane na kolanie

 4. Ryszard Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: usuwanie zmarszczek[...]

 5. Ksawery Says:

  Dieta jest najważniejsza

Powiązane tematy z artykułem: całując się z językiem wymieniasz kodeks pracy temperatura produkty niskowęglowodanowe tabela