Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Grzyb Dimorficzny powodujący rozprzestrzenianie się infekcji w Afryce Południowej AD 7

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zmiany skórne łatwo mylono ze zmianami chorobowymi spowodowanymi kilkoma powszechniejszymi chorobami nienowotworowymi (Tabela Morfologicznie nie dało się ich odróżnić od zmian charakterystycznych dla innych dominujących grzybiczych zakażeń grzybiczych – zmiany skórne o szerokim zakresie były podobne do zmian spermotycznych, a zmiany drobnokomórkowe były zbliżone do zmian rozsianych w histoplazmozie. Te rozważania podkreślają znaczenie biopsji tkanek w diagnozowaniu głębokiej choroby grzybiczej. Emoniosiozę zdiagnozowano tylko u pacjentów z rozległymi zmianami skórnymi, i możliwe jest, że nie zostali zidentyfikowani zakażeni pacjenci, u których wystąpiły pozapieczne objawy bez udziału skóry, takie jak choroba płuc lub choroba wątroby. Warto zauważyć, że ośmiu z dziewięciu pacjentów poddanych testom czynności wątroby (89%) miało podwyższony poziom fosfatazy zasadowej lub .-glutamylotransferazy, co sugeruje infiltrację wątroby. Trzech z pięciu pacjentów, którzy wystąpili po rozpoczęciu ART, miało wyniki zgodne z demaskatorskim zespołem zapalnej rekonstytucji immunologicznej – to znaczy, że mieli histologiczne dowody na bardziej zdecydowany mieszany naciek zapalny w skórze właściwej, w tym jeden pacjent, który miał mikroabscesy w skórze właściwej.
Istnieją tylko dwa doniesienia w literaturze o zakażeniach z gatunku Emmonsia innych niż E. parva i E. crescens. W pierwszym przypadku postępująca choroba płucna u niemieckiego rolnika została poddana długotrwałej terapii glikokortykosteroidowej.6 Termiczny grzyb dimorficzny wyhodowano z próbki biopsyjnej przezskórnej. Nie zaobserwowano adiaspores w próbkach biopsyjnych lub w próbkach uzyskanych później, podczas częściowej pneumonektomii, ale liczne drożdże były pozytywne pod względem barwienia kwasem nadbarwnym-Schiffa. Sekwencjonowanie regionu rDNA 18S ujawniło, że grzyb był gatunkiem emmonsia. Drugi przypadek dotyczył włoskiej kobiety z zaawansowanym zakażeniem wirusem HIV, która nie otrzymywała ART i która wykazywała wyniszczenie, wymioty i liczne zmiany skórne.4 W kulturach biopsji skóry wzmagał się dymorficzny grzyb E. pasteuriana.
Podczas 3-letniego okresu po wprowadzeniu szerokiego zakresu grzybowego testu PCR, zdiagnozowaliśmy 13 przypadków rozsianego zakażenia tym nowo zidentyfikowanym gatunkiem emmonsia, a diagnozy potwierdzonej histoplazmozą potwierdzonej przez hodowlę zmniejszyły się o współmierną ilość (ryc. S1 w Dodatek dodatkowy). Sugeruje to, że infekcja mogła zostać błędnie zdiagnozowana przez nieokreślony czas. Wnioskowanie to potwierdza opis izolatu NCPF 4164, uzyskanego w 1995 r. Od pacjenta zakażonego HIV z RPA opisanego jako rozległe zapalenie mieszków włosowych , które jest genetycznie nieodróżnialne od nowszych izolatów, które tutaj opisujemy.
Cztery aspekty analizy filogenetycznej sugerują, że te izolaty reprezentują nowy gatunek emmonsia
[przypisy: laryngolog wrocław, Upadłość transgraniczna, USG piersi Łódź ]
[więcej w: antybiotyki spis alfabetyczny, okulista mińsk mazowiecki, znany lekarz umów wizytę ]

Tags: , ,

No Responses to “Grzyb Dimorficzny powodujący rozprzestrzenianie się infekcji w Afryce Południowej AD 7”

 1. Mateusz Says:

  Poziom Ca we krwi nie ma związku z osteoporozą

 2. Klara Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu choroby[...]

 3. Inga Says:

  idź do apteki po jakiś suplement i z głowy

 4. Springheel Jack Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ortopedia[...]

 5. Marlena Says:

  takie czasy nastały i gotujemy się w falach radiowyc

 6. Midnight Rider Says:

  [..] Cytowany fragment: odżywki białkowe[...]

 7. Igor Says:

  Co jest w pakiecie takiego zabiegu

Powiązane tematy z artykułem: antybiotyki spis alfabetyczny okulista mińsk mazowiecki znany lekarz umów wizytę