Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Grzyb Dimorficzny powodujący rozprzestrzenianie się infekcji w Afryce Południowej AD 2

Posted in Uncategorized  by admin
December 9th, 2018

pasteuriana. Metody
Metody nadzoru i definicja przypadku
Od lipca 2008 r. Do lipca 2011 r. Wykorzystaliśmy wzmocniony system nadzoru, aby zidentyfikować przyczynę ogólnoustrojowych dermofizycznych zakażeń grzybiczych u pacjentów zgłaszających się do szpitala Groote Schuur i innych szpitali powiązanych z Uniwersytetem w Kapsztadzie, Kapsztad, RPA. Aż 30% dorosłych zakażonych jest wirusem HIV w społecznościach obsługiwanych przez te szpitale.5 Przypadki zostały określone za pomocą dowodu termicznie dimorficznego grzyba wyhodowanego z normalnie sterylnego miejsca (np. Krwi, płynu mózgowo-rdzeniowego lub tkanki skóry), dodatkowo na histologiczne objawy głębokiej infekcji grzybiczej i zespół kliniczny zgodny z rozsianym zakażeniem grzybiczym. Zachęcano klinicystów do przedłożenia odpowiednich próbek do analizy kulturowej i histologicznej we wszystkich przypadkach podejrzenia rozprzestrzenionej infekcji grzybiczej. W tym czasie w klinicznym laboratorium diagnostycznym w szpitalu Groote Schuur wzmocniono również zdolność wykrywania i charakteryzowania grzybów dimorficznych. Obejmowały one bardziej staranne fenotypowe opisy grzybów i wprowadzenie szerokiego zakresu testu grzybowej reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR), który umożliwił molekularną identyfikację wszystkich grzybów na poziomie gatunku. Ponadto izolaty grzybów przedłożono do Laboratorium Referencyjnego Mikologii w Krajowym Instytucie Chorób Komunalnych w celu ich charakterystyki fenotypowej i genotypowej.
Zebraliśmy dane kliniczne i laboratoryjne dotyczące wszystkich 13 pacjentów z rozsianą chorobą migdałków i innymi dymorficznymi infekcjami grzybiczymi, które zdiagnozowano w tym okresie. Przeprowadziliśmy również retrospektywne badanie wszystkich przypadków choroby grzybiczej zdiagnozowanej w okresie od marca 2003 r. Do lipca 2011 r. Najpierw przeszukiwaliśmy elektroniczną bazę danych laboratoryjnych w poszukiwaniu wszystkich histologicznych raportów skórno-biopsyjnych, które dostarczyły dowodów na głęboką inwazję grzybową za pomocą słów kluczowych grzyby . i grzybicze . Głęboka inwazja grzybów została zdefiniowana jako grzyby widoczne w skórze właściwej. Po drugie przeszukaliśmy bazę danych laboratoryjnych wszystkich grzybów dimorficznych hodowanych w laboratorium mikrobiologicznym w tym samym okresie. Badanie zostało zatwierdzone przez Komitet ds. Etyki Badań nad Ludzkimi Uniwersytetu w Kapsztadzie.
Procedury laboratoryjne
Szczegóły dotyczące zbierania próbek, hodowli, określania wrażliwości na leki przeciwgrzybicze, metod opartych na sekwencjach DNA i badań mikroskopowych podano w sekcji S1 Dodatku Uzupełniającego, dostępnej wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Wyniki
Identyfikacja przypadków
Przegląd wyników histologicznych skórnych biopsji w ciągu 8 lat ujawnił 62 przypadki głębokiej infekcji grzybiczej. Łącznie 39 z 62 przypadków (63%) zostało sklasyfikowanych histologicznie jako histoplazmoza, ale grzyb dimorficzny został wyhodowany z biopsji skóry lub próbek krwi tylko w 24 z tych 39 przypadków (62%)
[więcej w: voluson, ekrany bezszwowe, ból podbrzusza wzdęcia ]
[przypisy: dawca krwi przywileje, przychodnia diabetologiczna, dyżury aptek malbork ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: dawca krwi przywileje dyżury aptek malbork przychodnia diabetologiczna