Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Cnoty i przywary opieki zdrowotnej dla pojedynczych płatników ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Następnie polityczne fortuny zanikły. Demokratyczni decydenci polityczni coraz częściej dążyli do wzrostu (głównie poprzez ekspansję Medicaid) i bardziej konserwatywnych modeli, które opierały się na prywatnych ubezpieczeniach (zarządzana konkurencja) jako jedynych wykonalnych drogach reform. Sam Medicare przeszedł transformację, ponieważ rola prywatnych ubezpieczycieli w programie znacznie wzrosła. ACA z 2010 roku stanowiło zarówno przełomowe osiągnięcie w poszerzaniu dostępu do ubezpieczeń, jak i kulminację odwrócenia się od jednego płatnika. W 2009 r. Izba Reprezentantów uchwaliła ustawę ustanawiającą program ubezpieczeń rządowych typu Medicare, który byłby dostępny dla nieubezpieczonych w konkurencji z prywatnymi planami. Ale ta opcja publiczna nie mogła oczyścić senatu. Nawet z demokratycznym prezydentem i dużymi kongresowymi większością Demokratów, wąska pozostałość pojedynczego płatnika nie zdała egzaminu. Niemniej jednak podejście oparte na zasadzie jednego płatnika cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród grup, takich jak lekarze w ramach Narodowego Programu Zdrowia, a uścisk Sandersa wzbudził ponowne zainteresowanie tą ideą. Bez względu na wynik wyborów w 2016 r. Debata jednopłatowa będzie trwała. Trwały urok Medicare for All jest zrozumiały, biorąc pod uwagę rozdrobniony, niesprawiedliwy, kosztowny, nastawiony na zysk i nieekonomiczny system, który panuje w Stanach Zjednoczonych. Niedociągnięcia ACA są wystarczająco poważne, twierdzą rzecznicy jednego płatnika, że Obamacare pozostawił nierozwiązane wiele poważnych problemów amerykańskiej medycyny. Pomimo znacznych osiągnięć ACA, ubezpieczenie zdrowotne i opieka medyczna są nadal niedostępne dla wielu osób. W kraju, w którym prawie 30 milionów osób pozostaje nieubezpieczonych, gdzie ubezpieczenie zdrowotne jest coraz bardziej zmniejszane przez rosnące odliczenia i dzielenie się kosztami, gdzie nawet ubezpieczeni pacjenci mają do czynienia z oszałamiającymi rachunkami i perspektywą bankructwa medycznego, gdzie niezliczeni ubezpieczyciele i systemy płatnicze generują zdumiewającą złożoność, oraz gdzie więcej pieniędzy przeznacza się na administrację niż na chorobę serca i raka 5, nic dziwnego, że słyszy się wezwania do radykalnej zmiany.
Lekcje z kanadyjskiego krajowego ubezpieczenia zdrowotnego są tak proste, jak są zaniedbane. Posiadanie jednego rządowego planu ubezpieczeniowego znacznie zmniejsza koszty administracyjne i złożoność. Skupia siłę nabywczą, aby obniżyć ceny, umożliwia kontrolę budżetu nad wydatkami na ochronę zdrowia i gwarantuje wszystkim legalnym rezydentom, niezależnie od wieku, stanu zdrowia, dochodów lub zawodu, zasięgu dla podstawowych usług medycznych. .2 Kanadyjskie Medicare nie pobiera od pacjentów żadnych dopłat ani odliczeń dla szpitala lub lekarza. Kontrolowanie wydatkowania środków medycznych, jak pokazują doświadczenia Kanady, nie wymaga dzielenia kosztów, co zniechęca do wykorzystania. System kanadyjski nie jest doskonały. Wszystkie kraje borykają się z problemami związanymi z kosztami, dostępem i jakością; Czasami Kanada borykała się z presją fiskalną, listami oczekujących na niektóre usługi i niezadowoleniem społecznym1. Jednak jej problemy bledną w porównaniu z tymi w Stanach Zjednoczonych.
Istotne zalety programów z jednym płatnikiem są przekonujące. Ale tak samo jak ich polityczne zobowiązania. Medicare for All, którego celem jest ograniczenie wydatków na opiekę zdrowotną, napotyka na intensywny sprzeciw ze strony ubezpieczycieli, branży medycznej i wielu zorganizowanych leków.
[patrz też: okulista mińsk mazowiecki, ból podbrzusza wzdęcia, voluson ]
[więcej w: antybiotyki spis alfabetyczny, okulista mińsk mazowiecki, znany lekarz umów wizytę ]

Tags: , ,

No Responses to “Cnoty i przywary opieki zdrowotnej dla pojedynczych płatników ad”

 1. Tymon Says:

  Alergia na białka mleka krowiego

 2. Feliks Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: alergia u dzieci[...]

 3. Marcel Says:

  idź do apteki po jakiś suplement i z głowy

 4. Łukasz Says:

  [..] Cytowany fragment: terapia sokami[...]

 5. Dorota Says:

  Najlepiej to robic badania kontrolne

Powiązane tematy z artykułem: antybiotyki spis alfabetyczny okulista mińsk mazowiecki znany lekarz umów wizytę