Opieka Medyczna
Zdrowie i opieka medyczna

Biorąc pod uwagę dobro wspólne – widok z siedmiu mil w górę

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pacjent był obywatelem francuskim w późnych latach trzydziestych, który mieszkał w Los Angeles. Miał ostrą białaczkę szpikową, która była oporna na leczenie. Był hospitalizowany przez kilka tygodni, podczas którego miał powtarzające się epizody zapalenia płuc i infekcji dróg moczowych. Miał ciężką trombocytopenię i stały krwiomocz, a także wymagał dodatkowego tlenu i codziennych transfuzji płytek krwi i krwinek czerwonych. Wiedział, że zostało mu mało czasu. Chcę wrócić do domu do Paryża – powiedział mi.
Personel domu był w stanie zorganizować z Air France przewiezienie go wraz z żoną do Paryża, o ile towarzyszył im lekarz i pielęgniarka. Mieszkańcom nie dano pozwolenia na towarzyszenie mu, więc tak zrobiłem, ponieważ i tak byłem na służbie.
Linie lotnicze zorganizowały dostęp do tlenu, a my przynieśliśmy szereg leków i produktów krwiopochodnych, które miały go bezpiecznie doprowadzić do Paryża. Byliśmy zaniepokojeni skutkami zmian ciśnienia w kabinie podczas startu, biorąc pod uwagę jego trombocytopenię i ryzyko krwawienia wewnątrzczaszkowego. Start był przeważnie spokojny, ale rozwijał się tachypnea. Osłuchiwanie było trudne, więc daliśmy mu furosemid. Wydawał się wygodny, ale pozostał tachypneiczny.
Około 30 minut lotu zbliżył się do nas drugi pilot. Popełniliśmy błąd – relacjonował. Nie dostaliśmy wystarczająco dużo tlenu, aby dostać się do Paryża. Czy chciałbyś, żebyśmy wylądowali w Chicago, żeby zabrać trochę więcej.
Nie byłem pewien, co robić. Trombocytopenia pacjenta nie doprowadziła do katastrofy podczas startu, ale jak wpłynie na niego dodatkowe lądowanie i start. Poprosiłem o czas na rozważenie sytuacji.
Tak się złożyło, że na tym samym locie przewożono na noszach kolejną pacjentkę, kobietę w wieku około 20 lat w drodze z Tahiti, gdzie doznała krwotoku podpajęczynówkowego. Była w stanie śpiączki. Towarzyszył jej francuski lekarz. Podszedłem do niego w sprawie mojego dylematu dotyczącego lądowania w Chicago.
Spojrzał mi prosto w oczy. Ciśnienie krwi mojego pacjenta było niestabilne, kiedy wylądowaliśmy i wystartowaliśmy w Los Angeles – powiedział mi. Lądowanie w Chicago stanowiłoby dla niej duże ryzyko. Twój pacjent umiera. Mój pacjent ma małą, ale realną szansę na długoterminowe przeżycie. Potrzeby mojego pacjenta powinny mieć pierwszeństwo.
Byłem zaskoczony. Czy powinienem postawić pacjenta na większe ryzyko śmierci w tym locie w interesie dobrostanu innego pacjenta. Pielęgniarka podzielała moje obawy, ale zgodziliśmy się, że nasz pacjent był pewien, że wkrótce umrze. Poinformowałem drugiego pilota, że wykorzystamy dostępną ilość tlenu.
Dylemat tego samolotu był pod pewnymi względami wyjątkowy, ale jedna kwestia związana z naszą decyzją leży u podstaw wielu decyzji terapeutycznych podejmowanych w konwencjonalnych placówkach medycznych, choć rzadko jest ona wyraźnie uznawana w medycynie USA. Musieliśmy zdecydować, który pacjent otrzyma leczenie, które może poprawić jego wyniki. Nie mogli obaj dostać tego, co było dla nich najlepsze, ponieważ leczenie mojego pacjenta (lądowanie w O Hare i pobranie więcej tlenu) wyraźnie zagrażałoby drugiemu pacjentowi.
Amerykańska opieka zdrowotna szczyci się wielkim szacunkiem dla autonomii pacjenta , którą staramy się tłumaczyć jako udzielanie pacjentom tego, czego chcą
[więcej w: okulista mińsk mazowiecki, ból podbrzusza wzdęcia, mikrodermabrazja łódź ]
[przypisy: antybiotyki spis alfabetyczny, okulista mińsk mazowiecki, znany lekarz umów wizytę ]

Tags: , ,

No Responses to “Biorąc pod uwagę dobro wspólne – widok z siedmiu mil w górę”

 1. Jan Says:

  [..] Cytowany fragment: psychoterapia kielce[...]

 2. 57 Pixels Says:

  główną przyczyną nadciśnienia jest stan zapalny naczyń krwionośnych

 3. Vagabond Warrior Says:

  Article marked with the noticed of: alkomaty profesjonalne[...]

 4. Tacklebox Says:

  jedni pisza tak drudzy inaczej

 5. Jerzy Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: rehabiliacja[...]

 6. Luiza Says:

  Też tak miałam ostatnio

Powiązane tematy z artykułem: antybiotyki spis alfabetyczny okulista mińsk mazowiecki znany lekarz umów wizytę